Oxford University Press, Oxford Üniversitesi’nin yayınevidir. Yayınevi, dünya çapında yayım yaparak üniversitenin araştırma, bilim ve eğitimdeki mükemmellik hedefini daha da ileriye taşımaktadır.

University Press Scholarship Online

University Press Scholarship Online, Oxford University Press,Yale University Press, Stanford University Press, MIT Press, Manchester University Press ve diğer dünyanın önde gelen 17 üniversite yayınevinden 28 konu alanı içerisinde 18,000’den fazla eKitap sunan bir platformdur.

Oxford Scholarship Online

Oxford Scholarship Online, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Tıp ve Hukuk disiplinlerini kapsayan 27 konu alanında 20,000’den fazla tam metin kitaba hızlı ve kolay erişim sağlayan geniş kapsamlı ve sürekli gelişen bir taranabilir kütüphanedir.

Oxford Reference Online

Oxford Reference Online, çoğu resimlerle anlatılmış 2 milyondan fazla girdiyi tek bir çapraz araştırma kaynağında bir araya getiren Oxford’un kaliteli referans yayımcısıdır. Her ikisi de full entegre ve çapraz taranabilir özellikte olan iki büyük koleksiyonun birleşiminden oluşmuştur:  Oxford Quick Reference, ve Oxford Reference Library.

Oxford Bibliographies Online

Dünya çapındaki akademisyenler ve kütüphaneciler tarafından geliştirilen Oxford Bibliographies Online, özel ve uzman araştırma rehberleri sunar. Açıklamalı bir bibliyografya ve yüksek düzey bir ansiklopedinin en iyi özelliklerini birleştiren bu eşsiz kaynak araştırmacılara zengin konu alanları içerisinde mevcut en iyi akademik bilgi konusunda rehberlik eder.

Oxford Islamic Studies Online

Oxford Islamic  Studies Online, İslam dünyası anlayışı hakkında öğrenciler, akademisyenler ve kütüphanecileri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. A’dan Z’ye 5,000’in üzerinde girdi, akademik çalışmalardan bölümler, Kur’an materyalleri, birincil kaynaklar, resimler ve haritalar ile İslam üzerine çok tabanlı bir referans kaynağı olarak tasarlanmıştır.

The Oxford Encyclopedia of the Islamic World (6 cilt, 2009), The Oxford Encyclopedia of the Modern Islamic World (4 cilt), The Islamic World: Past and Present, The Oxford History of Islam, The Oxford Dictionary of Islam, Hanna Kassis’s A Concordance of the Qur’an, Kur’an’ın Oxford World’s Classics series tarafından yayınlanan 2 ayrı çevirisini ve What Everyone Needs to Know About Islam gibi kaynakları içermektedir.

Oxford Law Online

Oxford Law Online, Public International Law (Uluslararası Kamu Hukuku), International Investment Arbitration (Uluslararası Yatırım Tahkimi), Constitutional Law (Anayasa Hukuku) konularını kapsayan bir online Hukuk kaynakları koleksiyonudur.

Oxford English Dictionary Online

Oxford English Dictionary, 600,000 kelimelik anlam, tarih ve telaffuzda
n oluşan İngilizce konuşan dünya çapında benzersiz bir rehberdir. Tarihsel bir sözlük olarak günümüz anlamlarına odaklanan güncel sözlüklerden çok farklıdır. Bunlarla birlikte tek tek kelimelerin, aynı zamanda klasik edebiyat ve uzman süreli yayınlardan film senaryoları ve yemek kitaplarına kadar 3 milyon alıntıya dayanan dilin tarihini de Oxford English Dictionary’de bulabilirsiniz.

Oxford Handbooks Online

Oxford Handbooks Online, 17 konu alanındaki en iyi el kitaplarını içeren ve önemli akademik araştırmalara ev sahipliği yapan bir koleksiyondur. Dünyanın önde gelen akademisyenlerini araştırmalarını tartışmak ve büyük bir konu yelpazesi üzerindeki en son görüşlerini belirtmek üzere bir araya getirir.

Oxford Medicine Online

Oxford Medicine Online, tıp kariyerindeki her adımı kapsayan ve 1000’den fazla online tıbbi kaynağı bir araya getiren eşsiz bir koleksiyondur.  Dijital dünyada çalışmalarını hazırlayan öğrenciler, doktorlar veya sağlık uzmanları için Oxford’un yüksek kaliteli tıp içeriğini sunmak üzere hazırlanmıştır.  En çok bilinen kitapları Oxford Textbook of Medicine, Oxford Handbook of Clinical Medicine, Mayo Clinic Scientific Press’ten çalışmalardır.

Grove Art Online

Grove Art Online, Batı ve Batı dışı sanat anlayışı kapsayan, önde gelen akademik bir sanat ansiklopedisidir. İlk olarak editörlüğünü Jane Turner’ın yaptığı başyapıt 34 ciltlik Dictionary of Art olarak yayımlanan Grove Art içeriği, görsel kültürün tüm yönlerini kapsamaktadır.

Grove Music Online

Grove Music Online, 2001 yılından bu yana müzik araştırmaları için önde gelen bir online kaynak olmuştur. The New Grove Dictionary of Music and Musicians, 2. baskı (2001), The New Grove Dictionary of Opera (1992) ve The New Grove Dictionary of Jazz, 2. baskı (2002) tam metinlerinin yanı sıra çok sayıda müteakip güncellemeler ve düzeltmeler sunan, müzik ile ilgili akademik bilgiye dair kapsamlı incelemelerden oluşur. Dünya çapında 6,000’in üzerinde akademisyenin katkılarıyla 50,000’den fazla imzalı makale ve 30,000’den fazla biyografi içeren Grove Music Online, müziği tüm yönleriyle ele alan eşsiz bir otoritedir.

Benezit Dictionary of Artists

Oxford University Press tarafından yayınlanan, çığır açan bir referans çalışmasıdır. Hem çok övgü alan hem de daha az tanınan sanatçıların hayatları ve kariyerlerini kapsar. Antik çağlardan günümüze yaklaşık 17.000 kayıt içerir. Bunlar; sanatçı imzaları, monogram, satış damgası, açık artırma kayıtları, müze stokları ve ileri araştırmalar için bibliyografyalardan oluşan 11.000’den fazla görsellerdir.

Oxford Bibliographies in Linguistics

Oxford Bibliographies in Lingusitics, açıklamalı bibliyografya ve üst düzey bir ansiklopedinin en iyi özelliklerini birleştiren özel, güvenilir araştırma rehberleri sunar. “Dünya Dilleri” veya “Dilin Biyolojisi” gibi kapsamlı konular için kısa ve öz değerlendirmeler içerir. Böylece uzmanlığınız  dışında kalan konularda hızla bilgi sahibi olmanızı sağlar.