EaZy Solutions, kütüphaneler ve bilimsel akademik yayınevleri arasında bir köprü görevi görmektedir.

Kütüphanelerin akademik bilgiye hızlı ve rahat bir biçimde erişimlerine ve edindikleri bilginin etkin yönetimine ilişkin çözümler sunmak amacıyla kurulan EaZy Solutions, yayınevlerine de yerel destek sağlamaktadır.

Sunduğu bu çapraz hizmet, kurulan bilgi iletişim ağını güçlendirerek, hem kütüphanelerin hedef kitlelerine çok daha kaliteli hizmet verebilmelerini sağlamakta hem de yayınevlerinin doğru noktaya ürünlerini ulaştırabilmelerinde büyük bir rol oynamaktadır.

2010 yılında Zeynep Ataman ve Ebru Aktaş tarafından kurulan EaZy Solutions, 2012 yılında “Müşteri Hizmetleri Yöneticisi” olarak görev yapan Ayşegül Ciner’in ve 2015 yılında “Yönetici Ortak” olarak ekibe dahil olan Sıtkı Aktaş’ın katılımıyla daha güçlü bir yapıya kavuşmuştur.

Zeynep Ataman – Kurucu, Yönetici Ortak

Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra sektörümüzün önemli kuruluşlarından Swets’te profesyonel çalışma hayatına başlamıştır. Bu esnada Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı derecesini tamamlamıştır. Swets’te geçirdiği 5 yıldan sonra 2010 yılında Ebru Aktaş ile birlikte EaZy Solutions’ı kurmuştur.

Ebru Aktaş – Kurucu, Yönetici Ortak

Hacettepe Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Avrasya Stratejik Araştırmalar (ASAM) Kütüphanesi’nin re-organizasyonunda etkin rol oynamış ve bir yıla yakın süre boyunca kütüphaneci olarak burada görev yapmıştır. Sonrasında sektörümüzün önemli şirketlerinden Swets’te çalışma hayatına devam etmiştir. Buradaki 6 yıllık deneyiminin ardından Zeynep Ataman ile birlikte 2010 yılında EaZy Solutions’ı kurmuştur.

Sıtkı Aktaş – Yönetici Ortak

1987 yılında Uludağ Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden mezun olan ve sonrasında Hollanda’da Damland College ve Erasmus Universitesi’nde eğitimine devam eden Sıtkı Aktaş, 1990-1994 yılları arasında Faxon Europe firmasında Müşteri Hizmetleri ve Satış Müdürü olarak görev yapmıştır. Ardından sektörümüzün önemli kuruluşlarından Swets Hollanda’da 13 yıllık Ülke Müdürlüğü görevinini yürütmüş ve 2008-2014 yılları arasında Springer yayınevinde Bölge Satış Müdürü & Ofis Yöneticisi pozisyonlarında bulunmuştur. 2015 yılında Eazy Solutions’ın Hollanda şubesinin kuruluşunu gerçekleştirerek Yönetici Ortak unvanıyla ekibimize katılmıştır.

Ayşegül Ciner – Müşteri Yöneticisi

2011 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nü birincilikle bitirmiştir. Öğrenimi sırasında Altın Kitaplar Yayınevi ve Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin Yazı İşleri ve Halkla İlişkiler Departmanlarında stajını tamamlamıştır. 2012 yılında Müşteri Hizmetleri Yöneticisi olarak EaZy Solutions ailesine katılan Ayşegül Ciner, 2018 yılında Beykent Üniversitesi’nde MBA derecesini almıştır ve şu anda Müşteri Yöneticisi olarak kariyerine devam etmektedir.