De Gruyter 260 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. De Gruyter, bilimsel araştırmanın tüm alanlarını 368’i abonelik bazında, 391 tanesi ise açık erişimli olmak üzere kapsayan 750’den fazla dergi sunar. De Gruyter Grup her yıl beşeri bilimler, sosyal bilimler, bilim, teknoloji, tıp ve hukuk alanında 700’den fazlası abonelik bazlı veya açık erişimli ve çeşitli dijital ürünlerden oluşan 1,300’ün üzerinde yeni başlık yayımlamaktadır.

eJournals

De Gruyter, bilimsel araştırmanın tüm alanlarını 406’sı abonelik bazında, 507 tanesi ise açık erişimli olmak üzere kapsayan 900’den fazla dergi sunar. Biological Chemistry, Clinical Chemistry and Laboratory Medicine, The Linguistics Review, Byzantinische Zeitschrift ve The Economist’s Voice gibi ünlü dergilere ev sahipliği yapar.

eJournals Archive
Çok çeşitli alanlara yayılan ve 19. yüzyıla kadar geriye giden De Gruyter süreli yayın arşiv paketinde 209’u İngilizce olmak üzere toplam 345 başlık bulunmaktadır. Bu yayınlar 1826 yılına kadar giderek neredeyse iki yüzyıllık akademik araştırmayı bünyesinde barındırır.

De Gruyter eBooks

De Gruyter işbirliği içerisinde olduğu yayınevlerinin oldukça çeşitli konu alanlarındaki e-kitaplarını sunar. Seç & Al modeline uygun, yaklaşık 2,000 güncel başlığa ek olarak, koleksiyon aynı zamanda binlerce arşiv başlık da sunar.

World Biographical Information System Online (WBIS Online)

De Gruyter tarafından yayınlanmaktadır. M.Ö. 4 bin yıldan bu yana dünyanın tüm ülke ve bölgelerinden, tüm sınıf ve mesleklerinden kişiler, aileler ve gruplar ile ilgili bilgi sunan en kapsamlı ve en geniş eşsiz bir biyografik veritabanıdır. İçerisinde dünya çapında 6 milyon insan ile ilgili kısa biyografik detay ve biyografik makale, 1559 yılından 21. yüzyılın başlangıcına kadar yayımlanan 8.4 milyon orijinal biyografik makale ve dünyanın tüm ülkeleri ve bölgelerinde yaşamış ve etkili olmuş insanların biyografilerini barındırır.

Turkish Biographical Archive (TBA) Online (Türkisches Biographisches Archiv Online)

WBIS Online’in içerisinde yer almaktadır. 2008’de online olarak yayımlanmaya başlamıştır. 89,000 kişi hakkında biyografik bilgi içermektedir.  İçeriğinde 127,000 makale barındırır. 1836’dan 2001 yılına kadar yayımlanmış 157 kaynak içerir. Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde yayım yapar. Referans çalışmaları türünde yayımlar sunar.

Builging Types Online

BTO, konut ve ofislerden müzelere, okullara ve diğer bina türlerine kadar geniş bir uluslararası çağdaş bina koleksiyonunu içeren, mimari tasarım çalışmaları ve uygulamaları konusunda önemli bir kaynaktır. Birkhäuser’in profesyonel mimarlık kitaplarındaki uluslararası yüksek konumuna, alanlarında önde gelen, uluslararası üne sahip uzmanlar olan yazarların ve editörlerin bilgi birikimine ve çizimlerin teknik kalitesine dayanmaktadır.