• “Koleksiyonlar; Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Doğa Bilimleri alanlarında 2.600’den fazla akademik derginin tam metin makalelerini içerir. Dergiler, 57 ülkeden 1.200 yayıncının başlıklarıyla kıtaları ve dilleri kapsamaktadır. Koleksiyonlar, multidisipliner, disipline özgü ve bölgesel paketleri içerir.
  • Birçok JSTOR koleksiyonu multidisiplinerdir ve Dil ve Edebiyat, Tarih, Ekonomi ve Siyaset Bilimi dahil olmak üzere birçok temel konudan oluşur. Eğitim odaklı programları desteklemek için disipline özgü koleksiyonlar da mevcuttur ve Sağlık ve Bilim Koleksiyonlarından Müzik’e, Yahudi Araştırmalarına ve Iberoamérica’ya kadar çeşitlilik gösterir.”

JSTOR Journal Hosting Program

  • “2021 koleksiyonu’nda 30’dan fazla önde gelen yayıncıdan 200’den fazla başlık yer almaktadır. Başlıklar, İşletme ve Ekonomi, Eğitim, Tarih, Dil ve Edebiyat gibi temel alanlarda önde gelen dergiler dahil olmak üzere 20’den fazla disiplini kapsar.

Disiplinler: Afrika ve Afrika Amerikan Çalışmaları, Sanat ve Sanat Tarihi, Eğitim, Tarih, Dil ve Edebiyat, Felsefe, Siyaset Bilimi, Sosyoloji

Books@JSTOR

  • “Books @ JSTOR, JSTOR’ un kullanımı kolay platformunda dergiler ve birincil kaynaklarla entegre edilmiş, ünlü akademik yayıncılardan 100.000’den fazla e-kitap sunuyor.”

Portico

  • “Portico, kütüphanelere ve yayıncılara elektronik kaynakların güvenilir, uygun maliyetli korunmasını, ulusal kütüphanelere uzmanlık ve teknik yardım sağlayarak içeriklerinin gelecekte araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler tarafından erişilebilir olmasını sağlar.”

Artstor

  • Artstor, fakülte ve öğrencilere, disiplininizin sınırlarının ötesine bağlam eklemek için genişlik ve derinlikle çok çeşitli konularda eksiksiz bir görsel kaynak sağlar.
  • 5 milyondan fazla görselden oluşan (ve giderek büyüyen) yaklaşık 300 koleksiyonla, akademisyenler; Smithsonian’ın Kızılderili sanatı, Louvre’dan hazineler ve Ayasofya’nın 360 derecelik, panoramik manzarası gibi geniş kapsamlı materyali kullanımı kolay, tek bir kaynakta inceleyebilirler.
  • Artstor ayrıca Harvard Peabody Müzesi’nden Antropoloji, Erich Lessing Kültür ve Güzel Sanatlar Arşivleri’nden Arkeoloji ve Magnum Photos’tan Modern Tarih dahil olmak üzere disiplinler arası çalışmayı destekleyerek tüm kurumunuz için bir kaynak haline getirir.