Henry Stewart Talks Ltd (HSTalks), dünyanın dört bir yanındaki 60’dan fazla ülkedeki tıp fakülteleri, ticaret okulları, üniversiteler ve ticari işletmeler için özel olarak hazırlanmış, animasyonlu, çevrimiçi, görsel-işitsel konferanslar, seminer tarzı görüşmeler ve vaka analizlerini sunan lider bir kuruluştur.

Koleksiyonun editör ve öğretim görevlisi kadrosu, akademik kurumlarda, araştırma enstitülerinde, ticari ve sanayi kuruluşlarında ve devlet kurumlarında görev yapan ve alanlarında dünyanın önde gelen isimleri olan kişilerden oluşmaktadır(Nobel Ödüllüleri de dahil olmak üzere).

HS Talks: Biomedical & Life Sciences Collection

Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri Koleksiyonu, Nobel ve Lasker Ödülü alanlar dahil olmak üzere dünyanın önde gelen uzmanlarının 2.800’dan fazla özel hazırlanmış, animasyonlu derslerini içermektedir. Koleksiyon, uluslararası bir konferansa katılan uzmanların sunumunu izlemek veya bir derse konuk olarak katılan uzman bir hocanın konuşmasını dinlemek isteyen tüm araştırmacılara kolay erişim sağlaması açısından oldukça değerlidir. Koleksiyonlar sürekli olarak genişletilmekte ve güncellenmektedir ve Moodle ve Blackboard gibi çevrimiçi öğrenme ortamlarına kolayca entegre edilebilmektedir.