Lean Library

Bir SAGE şirketi olan Lean Library, kullanıcıların kütüphane kaynaklarına hızlı ve kolay erişebilmesi için kütüphaneciler tarafından tasarlanmış bir web tarayıcı eklentisidir. Aşağıdaki üç modül ile kullanıcı ve kütüphanecilerin karşılaştıkları bazı genel zorlukları gidermektedir.

Library Access

Kampüs içinde veya dışında kütüphanenin e-kaynaklarına erişimi kolaylaştırır.

Kullanıcılar için yararları: Kütüphane kaynaklarına her yerde sorunsuz erişim, bir kez giriş yapıldıktan sonra hiç kopmadan kaynaklar arasında araştırma yapma kolaylığı ve e-kaynakların arkasında kütüphanenin olduğunu görmeleri.

Kütüphane için yararları: Teknik sistemler değiştirilmeden e-kaynakların daha etkin kullanılması, kurumsal logo ve mesaj seçenekleri ile kullanıcıların aklında kalma ve kullanım istatistikleri edinilmesi.

Library Assist 

Kütüphanenizin değerini güvenilir bir marka aracılığı ile kullanıcılara sunar ve onların iş akışını etkilemeden kütüphane ile iletişimi sağlar.

Kullanıcılar için yararları: Kütüphanenin mesajları ile doğru sayfaya yönlenme veya doğru desteği alabilme, kütüphanenin bu desteği ile araştırmaları geliştirmek için daha çok seçeneğe sahip olmak ve kütüphanenin onlara her an, her yerde destek olduklarını görmek.

Kütüphane için yararları: Uyarlanabilir mesajlar ile kullanıcılara doğru zamanda doğru mesajı iletebilme, kullanıcının yardıma ihtiyacı olduğunda herhangi bir sayfadayken kendisine mesaj iletilmesi ile tekrar kütüphanenin sayfasındaki e-kaynaklara yönlendirilmesi ve kurumsal logonun kütüphane için kullanıcılarda farkındalık yaratmaya yardımcı olması.

Library Alternatives

Kullanıcılar, erişim sorunu yaşadığında, yasal erişim sağlanabilecek tam metin makale veya e-kitap alternatifleri sunar.

Kullanıcılar için yararları: Halihazırda erişim olan makale veya e-kitaplara bireysel olarak tekrar para harcamamak, erişim kaygısı yaşamadan araştırmaya daha fazla zaman ayırabilmek ve makale veya e-kitap başka bir yerde mevcutsa kütüphane sayfasına yeniden yönlendirilmek.

Kütüphane için yararları: Ödeme adımı ile karşılaşan kullanıcıların kütüphane sayfasına yönlendirilmesiyle kullanımın artması, makale veya e-kitaba erişim olmaması durumunda Açık Erişim alternatiflerinin taranması ile kullanıcılara daha çok seçenek sunulması ve kullanıcılara kütüphane desteğini her zaman hissettirebilmek.

Broşürler
Lean Library Broşürü
Videolar
Lean Library