Sage, keşif, erişim ve katılımı sağlamak için büyüyen bir teknoloji yelpazesine sahip kitap, dergi ve kütüphane kaynaklarının küresel bir akademik yayıncısıdır. Sage yayınevini, araştırma ve eğitimin toplumu şekillendirmede kritik öneme sahip olduğuna inanan 24 yaşındaki Sara Miller McCune, 1965 yılında kurdu. Bugün, yayınevi bağımsızlığını ve misyonunu sonsuza kadar sürdürmekle görevli bir grup mütevelli tarafından kontrol edilmeye devam ediyor.

SAGE Journals (Premier)

SAGE Journals koleksiyonu, araştırmanızın kalbi olan beşeri bilimler, sosyal bilimler ve fen, teknoloji, mühendislik ve tıp alanlarını kapsayan, %78’i JCR’de yer alan 1.100’den fazla hakemli dergi içermektedir.

SAGE Backfile Paketleri

Sage Backfile Paketleri, 650’den fazla hakemli dergi arşiv içeriğine ve 967.000’den fazla makaleye elektronik erişim içerir. Bu paket, tercihleriniz doğrultusunda, minimum barındırma ücreti ile tek seferlik bir satın alma şeklinde sunulmaktadır. Kapsam, 1998’in son sayısından birinci cilt, birinci sayıya* kadar olan sayıları içermektedir. (1999’dan günümüze kadar olan içerik Sage Premier aboneliğine dahildir).

SAGE Knowledge

Sage yayınevinin e-kitap programı olan SAGE Knowledge, 5.100’den fazla başlık içeren SAGE ve CQ Press eKitap ve eReferans içeriğinin tamamına ev sahipliği yapmaktadır. İçerik, SAGE El Kitapları, akademik kitaplar, ansiklopediler, profesyonel gelişim başlıkları, CQ Press başlıkları ve daha pek çok referans çalışmalarını içerir. Bu çapraz medya platformu, kullanıcıların Sosyal Bilimler alanında 10.000’den fazla öğe, kitap ve referans başlığını aynı anda taramasına olanak tanır. E-kitapları tek tek, EBA modeli ile hepsine erişip dilediğinizi satın alarak veya koleksiyon bazında satın alma yoluyla edinebilirsiniz.

SAGE Research Methods Online

Sage Research Methods, kullanıcılara araştırma sürecinin her adımında rehberlik edecek materyaller sağlayarak her düzeydeki araştırmayı destekler. Sosyal bilimler alanında dünyanın önde gelen akademisyenlerine ait 1000’den fazla kitap, referans eser, dergi makalesi ve eğitici videonun yanı sıra herhangi bir akademik yayıncıdan çevrimiçi olarak temin edilebilen en geniş nitel yöntem kitapları koleksiyonunu içeren nihai yöntem kütüphanesidir. Site, kullanıcıları yöntemleri hakkında az ya da çok şey öğrenmek için ihtiyaç duydukları içeriğe yönlendirmek üzere tasarlanmıştır. Yöntem Haritası, araştırma yöntemlerine daha az aşina olanların araştırmalarında kullanacakları en iyi tekniği bulmalarına yardımcı olur. Sage’in yöntem yayıncılığı mirası üzerine inşa edilen bu site, araştırmacılar için vazgeçilmez bir çevrimiçi araçtır.

Sage Research Methods Cases

Sage Research Methods Cases, gerçek araştırma projelerinin nasıl yürütüldüğüne dair hikayeleri içermektedir. Koleksiyon, araştırmacıların kendileri tarafından yazılmış, araştırma yapmanın zorluklarını ve başarılarını gösteren 1100’den fazla vaka çalışması sunmaktadır.

Sage Research Methods Datasets

Sage Research Methods Datasets, öğrencilere veri analizini bizzat uygulayarak öğrenme şansı veren öğretim veri setleri ve öğretim kılavuzlarından oluşan bir koleksiyondur.

Sage Research Methods Video

Sage Research Methods Video, tüm araştırma yöntemleri ve istatistik müfredatını kapsayan eğitimler, vaka çalışması videoları, uzman röportajları ve daha fazlası olmak üzere 125 saatten uzun video içeğini kapsamaktadır.

IMechE Journals

Institution of Mechanical Engineering tarafından üretilen ve Sage tarafından yayınlanan IMechE dergileri 1847’den günümüze kadar makine mühendisliğinin tüm yönlerini kapsamaktadır. IMechE’nin 16 bildirisi de dahil olmak üzere diğer 18 derginin her biri, makine mühendisliğinde daha geniş bir kapsam derinliği sunmak için belirli bir mühendislik alanına odaklanmıştır.

Her derginin kendi alanında önde gelen mühendislerden oluşan ve seçkin bir mühendis tarafından yönlendirilen uluslararası bir Yayın Kurulu vardır. Koleksiyon, 160 yılı aşkın bir süredir bu alandaki bilgiye benzersiz bir katkı sağlamıştır.

CQ Researcher Online

Bu ürün kapsamında Congress Collection (Amerikan kongresinin tarihi gelişimi, özellikleri,  kanunlarını analiz eder), CQ Researcher (Sosyal ve Politik konularda usta gazeteciler tarafından yazılmış raporları içerir), Supreme Court Collection (Yargıtay kararlarının analizini yapar) gibi pek çok farklı özel veritabanı bulunmaktadır.

The Royal Society of Medicine Collection

Sage tarafından yayınlanan Royal Society of Medicine Koleksiyonu, deneysel tıptan venöz hastalığa kadar Tıp alanındaki tüm konuları kapsayan birincil araştırmalardan klinik uygulamalara kadar geniş bir kapsama sahiptir. Royal Society of Medicine’ın (JRSM) amiral gemisi olan Journal of the Royal Society of Medicine (JRSM), tıp profesyonellerinin karşılaştığı geniş bir yelpazedeki konular hakkında fikir veren, en çok okunan ve beğenilen genel tıp süreli yayınlarından biridir.

Koleksiyonda 24 başlık bulunmaktadır ve %60’dan fazla dergisi Atıf Raporlarında yer almaktadır.