Thieme sağlık uzmanlarına ve öğrencilerine 125 yıldır hizmet veren uluslararası ödüllü bir Tıp ve Bilim yayınevidir. Kitaplarının, dergilerinin ve elektronik ürünlerinin yüksek kalitesi ve öğreticiliğiyle bilinir.

Thieme Medical Package

Paket yüksek Etki Faktörüne sahip ve Tıp alanında oldukça ünlü tam metin 33 dergiden oluşur. Ayrıca 6 adet açık erişimli dergi de içerir. İçeriğin kapsam dönemi 2000’dan günümüze şeklindedir.

Thieme Chemistry / Pharma Package

Thieme sentetik organik kimya alanlarını kapsayan 5 kimya dergisi yayımlamaktadır. Tüm yayınlar alanında uzman kişiler tarafından onaylanmış hakemli dergilerdir.

MedoOne Education (Thieme E-Book Library)

Thieme E-Book Library Thieme’nin ünlü Renkli Atlasları ve Flexibook serisinden alınan tamamı renkli indirilebilir ders kitaplarından oluşan ve ilgi gören online bir koleksiyondur. Bu kapsamlı elektronik kütüphane öğrencilere, araştırmacılara ve klinisyenlere tıp ve yaşam bilimleri alanında önemli konularda uzmanlaşmalarına yardımcı olmak için Tıp Fakülteleri müfredatındaki her konuyu içerir.

Science of Synthesis (SoS)

Thieme tarafından yayınlanan SoS Organik Kimya alanında temel bir referans kaynağıdır. 100 yıldan fazladır varlığını sürdüren Houben-Weyl kimya veritabanının devamı niteliğindedir.

Thieme Clinical Collections

Bu kaynak temel klinik e-kitaplar için bir ana kaynaktır. Koleksiyonlar öğrencilere, araştırmacılara ve klinisyenlere, tüm önemli tıbbi alanları kapsayan bir koleksiyon sunmak için özenle seçilmiş e-kitapları içermektedir.

Pharmaceutical Substances

30 yıldan fazladır kimya ve farmasötik sektörü için en yetkin standart kaynaktır. Thieme’ye ait olan bu kaynak, 2.600’den fazla API’ye (Aktif Farmasötik İçerik) patent ve uygulamalarına erişim sunar.

Thieme Teaching Assistant

Thieme Teaching Assistant Anatomi, Fizyoloji, Farmakoloji ve Biyokimya için en gelişmiş elektronik öğretim platformudur. Öğretmenler karmaşık kavramları eşsiz bir netlikte sunmak ve öğrencilerin bilgilerini pekiştirmek için sunumlarına ve ders paketlerine hareketli görseller ekleyebilir. Öğrenciler ise inceleme, çalışma ve bireysel değerlendirme için net ve tamamen renkli resimleri kullanabilir.

Ayrı ayrı abonelik yapılabilen 4 farklı modülü bulunmaktadır:  Anatomi, Fizyoloji, Farmakoloji ve Biyokimya.

Winking Skull
WinkingSkull, Anatomi konusunda bir online yardımcı kaynaktır. Gilroy et al.’s Atlas of Anatomy’den alınmış 2000’den fazla görsel içerir. Bunlardan 240 kadarı platform üzerinden ücretsiz görüntülenebilmektedir.

Thieme eNeurosurgery
Thieme eNeurosurgery, Thieme’nin benzersiz Nöroşirürji koleksiyonuna erişim olanağı sunan bir online kaynaktır. Bu güçlü platform, bu alandaki araştırmacılar ve uygulamacıların bilgilerini tazelemek istedikleri prosedürleri taramalarını, makaleleri için referanslarını doğrulamalarını, sunumları için uygun görsellere ulaşmalarını sağlar.