EaZy Days – Ankara seminerini gerçekleştirdik!

İlkini İstanbul’da düzenlediğimiz yıllık EaZy Days etkinliğimizin ikincisini Ankara – Sürmeli Otel’de 11 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirdik.
Akademik dünyanın sınırlarını aşabilmesi ve gelişebilmesi için bilime yapılacak katkı her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Buna bağlı olarak kütüphanelerin bilimsel yayımlara vereceği desteğin ne ölçüde “bilgi”ye dönüştüğünü tartıştığımız bu yılki etkinliğimizin teması “Bilimsel Kaynaklara Yatırım: Bilimsel Yayım Sayısını Arttırır mı?” idi.

Seminerimizi konuşmacılarımız Sn. Prof. Dr. Yaşar Tonta, Sn. Prof. Dr. Bülent Karasözen, Sn. Bas Straub’un tema ile ilgili sunumlarını içeren bir panel ile başlattık. Daha sonrasında temsilciğini yaptığımız yayınevlerinden Bioscientifica, Cambridge University Press, De Gruyter, JSTOR, Oxford University Press, SAGE ve Thieme’nin sunumlarıyla etkinliğimiz devam etti. Yayınevlerimiz sunumlarında hem temaya hem de bu bağlamda bazı önemli elektronik kaynaklarına değinerek katılımcılarımızla bilgi paylaşımında bulundular. Son olarak katılımcılarımız ve konuşmacılarımız ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz tartışma panelinde temamızı baz alarak sektördeki son durum hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz etkinliğimiz bir gala yemeği ile sona erdi.

Her yıl farklı illerde düzenlediğimiz ve bu vesileyle Türkiye çapındaki çoğu üniversiteye ulaşmayı hedeflediğimiz EaZy Days etkinliklerimize katılan herkese ilgisinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.
Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle!

EaZy Days Nedir?
EaZy Days, temsil ettiğimiz yayınevlerinin elektronik kaynakları konusunda sizleri bilgilendirmek, bu yayınevlerinin elektronik kaynakları ile ilgili yenilikleri sizlerle paylaşmak ve genel olarak elektronik kaynak yayımcılığı hakkında paylaşımda bulunmak amacıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz bir etkinliktir.